Вінгсьют

Польоти в костюмі wingsuit цікаві тим, що значно розширюють діапазони швидкостей, доступних парашутисту. Конструкція вінгсьютів дозволяє скайдайверу стабільно летіти з вертикальною швидкістю в діапазоні від 40 до 280 км/год, в горизонті - до 350 км/год. А за  певної техніки короткочасно парашутист у вінгу може взагалі прибрати вертикаль до нуля або піти після розгону в набір висоти на 50-100 метрів.

Костюм-крило в найперших моделях виглядав просто як тканинні перетинки між ногами, а також між руками і корпусом. Сучасний вінгсьют - це досить складна конструкція, що складається з консолей, які надуваються і формують аеродинамічні поверхні за рахунок тиску всередині костюма. Це дуже схоже на те, як працює парашут-крило.

DZBoro

Допуск до стрибків з парашутом у вінгсьюті

Щоб отримати допуск до вінгсьют стрибків за програмою навчання, потрібно зробити не менше 200 звичайних стрибків з парашутом. Дуже бажаний досвід тречки - горизонтального переміщення у звичному спортивному комбінезоні, а також польотів у трексьюті.

В окремих випадках, якщо людина хоче готуватися до польотів у вінгсьюті без досвіду 200 стрибків, в індивідуальному порядку він може почати роботу з інструктором - цілеспрямовано вчитися трекінгу і польотам у трексьюті. Але досвід все одно повинен становити не менше 100 стрибків, з вільним падінням і з парашутом-крилом.

Вимоги до парашутної техніки:

- Ідеальний варіант - купол, сконструйований спеціально під вінг: це WinX, Kraken тощо. З традиційних найкраще підходить 7-секційний прямокутник, наприклад, Skipper від компанії Skylark, або PD Storm, Icarus Omega. Також допускаються спокійні 9-секційні прямокутники або напівеліпси (Magellan від Skylark, PD Sabre, Icarus Safire).

- Не допускаються категорично еліпси та косонервюрні парашути. Єдиний виняток - Icarus Crossfire для вінгсьютів середньої площі й менше.

- Обмеження за завантаженням: для новачків рекомендується не перевищувати 1,4. Завантаження може зростати з досвідом, але залишатись таким, щоб у разі закрутки куполу не створювати додаткових проблем парашутисту через перевантаження від закрутки.

Все, що потрібно для навчання з нуля польотам вінгсьют у Києві, є на ДЗ Бородянка: безпечний майданчик приземлення, костюми в оренду, а головне - досвідчені інструктори.

Навчання стрибкам у вінгсьюті

Як ми вже писали, в ідеалі підготовка до першого польоту в костюмі крило в Україні починається з практики у простіших дисциплінах, а саме - з тречки та польотів у трексьютах. Це загальне правило, встановлене на всіх дропзонах.

Безпосередньо перед першим wingsuit-стрибком студент повинен пройти теоретичну наземну підготовку, яка охоплює наступні розділи:

  • базова аеродинаміка
  • маневри й режими вінгсьюту
  • матчастина, типи вінгсьютів, відмінності між ними для різних дисциплін
  • парашутне спорядження для польотів у вінгах
  • прилади, які використовуються вінгсьютером
  • план стрибка, навігація
  • польоти в складних метеоумовах, навігація по сонцю і зірках 🙂
  • особливі випадки при виконанні вінгсьют-стрибків, приземлення поза аеродромом

Далі студент стрибає з інструктором, поки не пройде програму практичного навчання і не продемонструє, що він в небі - безпечний для себе й оточуючих. І тільки після цього він отримує допуск до самостійних польотів у вінгсьюті початкового рівня.

Ми рекомендуємо не зупинятися на цьому досягненні та для подальшого прогресу продовжувати навчання за формулою: 1 стрибок з інструктором - 5 стрибків самостійно. У цьому випадку студенту кожного разу ставитимуть нове завдання, і він у самостійних стрибках буде його виконувати і демонструвати успіхи інструктору. Такий формат із детальним відеоразбором дозволяє уникнути найпоширеніших помилок новачків, які після тривалого нальоту без навчання виправити стає набагато складніше.

Стрибки у вінгсьют-костюмах на аеродромі Бородянка

Польоти вінгсьют в Україні з кожним роком стають дедалі популярнішими.

Будьте в тренді з нами!

На DZ Boro працює wingsuit-школа, інструктори якої вчать літати в костюмі «крило» з нуля, супроводжують студентів до рівня впевнених пілотів, а також проводять відкриті тренувальні збори перед чемпіонатами з GPS-перформансу. Пілоти, які вже пройшли курс навчання першому польоту, можуть вдосконалюватися далі в інших напрямках: вінгсьют-акробатиці, польотах у групах до чотирьох осіб, вінгсьют-формаціях.

Вінгсьюти для навчання можна взяти в оренду прямо на аеродромі Бородянка або отримати повну консультацію з пошиття костюма свого рівня.

Розвитком школи займаються призери Чемпіонату України з вінгсьют-перформансу 2018-2019 років, організатори й учасники першого офіційного рекорду України з вінгсьют-формацій 2017 року - Олег Васильєв, Олег Чугуєв та Олександр Неміш.

Перший стрибок з парашутом на DZ Boro - як перше кохання, яке назавжди залишиться у вашому серці

Приїжджайте стрибайте літайте!
Чекаємо Вас в гості!