Серйозно про свуп. Що таке swoop: переваги та ризики

Коли орел пікірує на здобич - він падає стрілою, перед самою землею різко змінює напрямок з вертикального на горизонтальний, виставляє лапи і хапає жертву. Це пікірування і зміна траєкторії перед землею називається словом swoop.

У парашутному спорті свуп - це дисципліна, яка представляє собою майстерність швидкісного пілотування купола. Для цього спортсмени дають куполу максимум енергії за рахунок фінального розвороту на потрібній висоті і високого завантаження парашута.

DZBoro

Якщо ви бачите, що новачки і їх група підтримки на лінії старту пищать від страху і захоплення - знайте: десь на свуп-Понд приземляється один свупер. Або навіть три)))

Свуп відноситься до найбільш видовищних дисциплін в парашутному спорті: все найважливіше відбувається не високо в небі, а прямо над землею. Але, мабуть, і до самих екстремальних. Швидкість свупера в фінальному розвороті становить близько 180 кілометрів на годину, а горизонтальна швидкість на вході в ворота може досягати 130 кілометрів. Крайній рекорд світу по швидкості - італійський спортсмен Mario Fattoruso пролетів 70 метрів за 1.943 секунди. Тому свупери повинні бездоганно знати аеродинаміку і можливості свого парашута, до ідеалу відточити швидкісне пілотування і мати швидку реакцію.

Різновиди свуп-стрибків

Змагання в swoop діляться на два типи.

Класика - це три дисципліни: дистанція, швидкість і точність, по три стрибки на кожну - всього дев'ять. Зазвичай коридор прольоту обмежують шириною в 10 метрів, а його довжина - 70 метрів. У точності і дальності є вхідні і вихідні ворота.

Основний реквізит свуперов, крім парашута з високим завантаженням і досвіду - свуп-Понд. Це не тільки зона безпеки, а й те місце, де виконуються поставлені завдання.

У стрибках на точність завдання свупера - потрапити в бокс, попередньо прочертивши всю воду і взявши ворота. На дальність - потрібно торкнутися води тільки перед воротами і полетіти якнайдалі. А швидкість - у цілому води, пройти коридор по кривій. Все це вимагає досвіду і вправності і досягається виключно тренуваннями. Будь свуп починається з правильного і точно розрахованого заходу, який дозволяє «притертися» до землі.

Фрістайл - більш вільна дисципліна. Ніяких буйків в свуп-Понд не ставлять, завдання спортсмена - прокреслити по воді задані фігури. Так-так, виявляється, їх багато)))) Розроблено два десятка різних комбінацій фігур, які може зробити парашутист.

Допуск до стрибків з парашутом на свуп

Рішення про такий допуск видається спортсменам індивідуально! На відміну від польотів в вінгсьюте, де існує чіткий загальноприйнятий «пропускної бар'єр» в 200 стрибків, в свуп встановити його неможливо - ні на позначці 200, ні навіть на 1000 стрибків.

Для пілотування швидкісних куполів потрібна сукупність чинників і навичок, навіть відчуттів. У свуп не буде часу думати і прокручувати варіанти в голові. Все відбувається дуже швидко, і життєво важливо, щоб підсвідомість встигало обробляти інформацію. А підсвідомість починає працювати тільки з наприжкой. До одних парашутистам це приходить раніше, до інших - пізніше, а до когось взагалі ніколи не приходить.

Навчання стрибків на свуп

Увага! Свупери попереджають: з урахуванням високого ризику отримати травми навчатися свуп потрібно тільки у досвідчених тренерів! На жаль, в Україні тренером може себе назвати хто завгодно, але справжні «перці» - це спортсмени зі світової еліти свуп.

Свуп на шкіпері або Магеллані - це не свуп. У цій дисципліні використовуються спеціальні високозагруженние «косачі» (із завантаженням до 3). Причому парашути, які виробляються для змагального свуп, не продаються на ринку - їх не можна купити без рекомендації.

Свуп починається з розвороту на 270 градусів - перший і базовий елемент, який потрібно вивчити під керівництвом тренера. Це вже той розворот, який дозволяє набрати енергію. Але і жорстко зустрітися з землею при несерйозне підході до навчання - теж.

Будьте готові до того, що процес навчання свуп не закінчиться ніколи. У цій дисципліні немає такого, як у AFF: коли стрибнув сім-десять разів, пройшов мінімальну програму, і тебе допустили до самостійних стрибків. Свуп вчаться роками. Вдосконалюють і відточують майстерність. Потрібно вміти не тільки досягти великих швидкостей, а й впоратися з ними. Вибираючи свуп, готуйтеся до того, що ця дисципліна з вами - назавжди)))

Стрибки на свуп на аеродромі Бородянка

DZ Boro - єдина в Україні дропзона зі свуп-Понд, побудованим за всіма правилами свуп. Це невелика водойма, призначений для тренувань на швидкісне пілотування і для проведення змагань найвищого рівня. Тренувальні стрибки виконуються з висоти 1500+ метрів, на особливих умовах свуперов цінами.

За навчання свуп на DZ Boro відповідає Андрій Сталевий - досвідчений парашутист, який за результатами крайніх змагань входить в топ-30 свуперов в світі.

Щорічно на DZ Boro проходять семінари з основ спортивного купольного пілотування - без них немає сенсу починати навчання свуп. У програмі: теорія побудови заходу, виконання розвороту 270, відеоразбор. Мінімальні вимоги до учасників - 300+ стрибків, парашут класу Одіссей / Кросфайер, завантаження 1,8+.

Також в програмі на DZ Boro на кожен рік - свуп-бугі і змагання. Полетіли!

Стрибок з парашутом на DZ Boro - як перше кохання, яка назавжди залишиться у вашому серці

Приїжджайте стрибайте літайте!
Чекаємо Вас у гості!