Парашутний спорт - це той вид діяльності, який вимагає максимально безпечного підходу навіть за високої інтенсивності стрибків. Якщо ви втомилися чекати на вільні місця у підйомах або обіцяної висоти, то вам - на DZ Boro. Всі стрибки виконуються з висоти близько 4200 метрів. Велика основна площадка приземлення і значна кількість запасних дозволяють без проблем стрибати соло-джамперам, фріфлаїстам, формаціям і навіть вінгсьютерам. Ще не почуваєтесь упевнено в цих дисциплінах? Тоді вас навчать досвідчені інструктори.
Часто парашутний спорт у Києві та Україні надто бюрократизований. Ми не вимагаємо від наших спортсменів проходження лікарсько-льотної комісії, для стрибків достатньо чинної страховки, яку можна оформити безпосередньо на дропзоні.
Дисципліни
Вінгсьют
Політ у костюмі "крило" - одна з найбільш видовищних дисциплін скайдайву. Спеціально для вас на DZ Boro працює вінгсьют-школа: ми навчаємо спортсменів з досвідом 200+ стрибків літати в костюмі "крило" з нуля, супроводжуємо до рівня впевнених пілотів, проводимо тренувальні стрибки перед участю в чемпіонатах з GPS-перформансу. Пілоти середнього і високого рівня можуть брати участь у поставлених вінгсьют-формаціях. Вінгсьюти можна взяти у нас в оренду або отримати консультацію з пошиття костюма свого рівня.
Фріфлай
Фріфлай - це вільне падіння на високих швидкостях і в нестандартній позі: на голові, спині, в сидячи або стоячи. Досвідчені фріфлаїсти скажуть, що це ще й особливий спосіб життя. Останнім часом фріфлай набирає популярності у світі. Парашутний спорт на Бородянці не відстає: у нашій школі найкрутіші фріфлаїсти України проводять для спортсменів як індивідуальні заняття, так і навчання в head-down формаціях.
.
Групова акробатика
Абсолютно особливий вид стрибків, коли команди парашутистів (від 2-way до 16-way) у вільному падінні будують і перебудовують фігури. Ця дисципліна в парашутному спорті належить до найбільш "спортивних" - змагання регулярно проводяться на дропзонах усього світу. Побудуємо фігури разом? Інструктори DZ Boro допоможуть командам спортсменів почати перші кроки від "двійок" і розвиватися далі в парашутній груповій акробатиці в Києві.
Свуп
Свуп - одна з найбільш екстремальних парашутних дисциплін, в якій спортсмени займаються купольним пілотуванням з величезною горизонтальною швидкістю. Це відбувається не високо в небі, а близько до землі. Тому спортсменам-парашутистам категорично заборонено самим "вчитися на чужих помилках" і вводити в пілотування елементи свупу без контролю досвідчених інструкторів. На DZ Boro на регулярній основі проходить навчання у групах та індивідуально. Ми - єдина дропзона в Україні зі свуп-пондом!
Для виконання стрибків потрібно мати:
- паспорт для заповнення анкети, якщо ви у нас вперше
- членський внесок (оплатити можна на місці)
- заповнену книжку обліку парашутних стрибків
- сертифікат парашутиста, якщо він у вас є
- паспорт на парашутну систему
- страховку
Правила дропзони
Ми прагнемо до того, щоб парашутні стрибки на DZ Boro проходили максимально організовано і безпечно для всіх учасників, незалежно від того, що ви стрибаєте: великі формації, фріфлай, свуп або вінгсьют. Тому просимо дотримуватися простих правил:
Оформлення документів
Ми не вимагаємо проходження ЛЛК від парашутистів. Набір документів - мінімальний.
Спортсмени DZ Boro на початку сезону заповнюють анкету і отримують допуск до стрибків, номер/дата якого записуються в книжку обліку стрибків з парашутом. Спортсмени з інших клубів щорічно, під час першого прибуття на DZ Boro, заповнюють анкету. У ній вони вказують номер/дату наказу про допуск до стрибків і спортивну організацію, яка видала допуск. Всі дані повинні відповідати записам у парашутній книжці.
Початківці у разі перерви в стрибках понад шість тижнів отримують допуск на DZ Boro тільки після виконання контрольного стрибка в парі з інструктором.
Для виконання стрибків на DZ Boro обов'язкова страховка. Власники парашутних систем повинні надати на них технічний паспорт.
Вимоги до спорядження
До стрибків на DZ Boro допускаються парашутні системи з робочими страхуючими пристроями, які пройшли регламент. Все ваше спорядження (розмір і клас куполів, клас вінгсьютів або конфігурація комбінезону) має відповідати граничним термінам експлуатації, вашій кваліфікації, кількості стрибків і поставленим завданням. Ми наполягаємо на тому, щоб технічний паспорт на парашутну систему був коректно заповнений: із зазначенням дати виробництва і комплектації всіх складових, крайньої укладки запасного парашута.
Стрибки з "простроченими" системами, без шолома або висотоміра категорично заборонені.
Маніфест і оплата стрибка
Кожен стрибковий день на DZ Boro починається з медицини, заповнення планової таблиці і журналу наземної підготовки. Запис на стрибки забезпечує маніфест.
Щоб потрапити до підйому, необхідно оплатити один або відразу декілька стрибків. Депозит на вашому рахунку не має терміну давності і не залежить від сезону. Провести оплату можна будь-яким зручним способом, на вибір: через термінал на аеродромі, поповненням банківської карти або готівкою. Для участі у формації список парашутистів на маніфест подає її організатор, але оплата залишається індивідуальною - якщо інше не узгоджене.
Графік тренувань команди (формації) може бути окремо узгоджений з керівництвом клубу.
Підготовка до стрибка
Особиста відповідальність парашутиста - до зльоту перевірити спорядження, гаджети і комбінезони. Складіть план стрибка на землі (самостійно, командою або з інструктором), відпрацюйте його і ніколи не міняйте на лінії стартового огляду і тим більше в літаку. Від цього залежить ваша безпека. Не перевищуйте свої межі без додаткового навчання. Не варто вводити в пілотування нові елементи при погіршенні погодних умов.
Парашутисти-початківці все нові елементи стрибка повинні відпрацьовувати з інструктором. Щоденний тренаж відчеплення ОП - обов'язкова вимога до спортсменів до 50 стрибків.
Поведінка в літаку
Під час зльоту і набору висоти до 300 метрів знімати шолом, пересуватися літаком, намагатися закрити шторку (або вирішувати інші технічні питання) заборонено. Краще витратити цей час на перевірку спорядження: переконайтеся, що пищалка працює, висотомір зчитує висоту, шолом застібається. Не стрибайте з елементами спорядження, якщо вони відмовили.
У разі нештатної ситуації на борту виконуйте стандартні правила. Основне з них:
головний у літаку - пілот, його вимоги повинні виконуватися беззаперечно.
Приземлення і безпека
Висота розкриття основного парашута на нашому аеродромі - не менше 800 м, відчеплення - 600 м.
На DZ Boro величезна основна площадка і безліч безпечних запасних. До початку стрибків ознайомтеся з картою аеродрому, вивчіть розташування перешкод, подивіться на побудову заходу і приземлення інших парашутистів. Виконуйте вимоги керівника польотів щодо приземлення і кола заходу (лівий або правий) при різних напрямках і посиленні вітру: деякі будівлі на DZ Boro можуть створювати широку зону турбулентностi.
Заборонено будувати захід на приземлення над ангаром або стоянкою літаків. Цим ви можете загнати себе в умови, коли приземлятися доведеться на обмеженій площадці або серед перешкод.
Заборонено без крайньої (!) необхідності приземлятися на інструкторську площадку і перетинати її під парашутом нижче 400 метрів, щоб не зіткнутися з пілотами швидкісних парашутів. Комфортна площадка для спортсменів - між блейдами і злітною смугою.
Під час заходу перетнути ЗПС необхідно на висоті не менше 300 метрів. Якщо вам довелося приземлятися на смугу, негайно зберіть парашут і покиньте цю зону.
Пріоритет у напрямку приземлення на DZ Boro віддається стрілці, а не вітровказівнику. Не виконуйте різких розворотів понад 90 градусів на висоті нижче 100 метрів. Поважайте інших парашутистів: не скручуйтеся після розкриття, не підрізайте перед землею.
Стрибок починається з маніфесту, а закінчується - коли ви знімаєте парашут в ангарі.
Загальні правила поведінки
На аеродромі завжди дотримуйтесь обачності, не перетинайте майданчик під час приземлення парашутистів. Не ходіть по стропах парашутів в зонi укладки - поважайте роботу пакувальників. Будь-які незрозумілі ситуації розбирайте з інструкторським складом клубу.
Перший стрибок з парашутом на DZ Boro - як перше кохання, яке назавжди залишиться у вашому серці
Приїжджайте стрибайте літайте!
Чекаємо Вас в гості!