Стрибки з парашутом для спортсменів

Парашутний спорт - це той вид діяльності, який вимагає максимально безпечного підходу навіть за високої інтенсивності стрибків. Якщо ви втомилися чекати на вільні місця у підйомах або обіцяної висоти, то вам - на DZ Boro. Всі стрибки виконуються з висоти близько 4200 метрів. Велика основна площадка приземлення і значна кількість запасних дозволяють без проблем стрибати соло-джамперам, фріфлаїстам, формаціям і навіть вінгсьютерам. Ще не почуваєтесь упевнено в цих дисциплінах? Тоді вас навчать досвідчені інструктори.

Часто парашутний спорт у Києві та Україні надто бюрократизований. Ми не вимагаємо від наших спортсменів проходження лікарсько-льотної комісії, для стрибків достатньо чинної страховки, яку можна оформити безпосередньо на дропзоні.

Дисципліни

Вінгсьют

Вінгсьют

Політ у костюмі "крило" - одна з найбільш видовищних дисциплін скайдайву. Спеціально для вас на DZ Boro працює вінгсьют-школа: ми навчаємо спортсменів з досвідом 200+ стрибків літати в костюмі "крило" з нуля, супроводжуємо до рівня впевнених пілотів, проводимо тренувальні стрибки перед участю в чемпіонатах з GPS-перформансу. Пілоти середнього і високого рівня можуть брати участь у поставлених вінгсьют-формаціях. Вінгсьюти можна взяти у нас в оренду або отримати консультацію з пошиття костюма свого рівня.

Фріфлай

Фріфлай

Фріфлай - це вільне падіння на високих швидкостях і в нестандартній позі: на голові, спині, в сидячи або стоячи. Досвідчені фріфлаїсти скажуть, що це ще й особливий спосіб життя. Останнім часом фріфлай набирає популярності у світі. Парашутний спорт на Бородянці не відстає: у нашій школі найкрутіші фріфлаїсти України проводять для спортсменів як індивідуальні заняття, так і навчання в head-down формаціях.

.

Групова акробатика

Групова акробатика

Абсолютно особливий вид стрибків, коли команди парашутистів (від 2-way до 16-way) у вільному падінні будують і перебудовують фігури. Ця дисципліна в парашутному спорті належить до найбільш "спортивних" - змагання регулярно проводяться на дропзонах усього світу. Побудуємо фігури разом? Інструктори DZ Boro допоможуть командам спортсменів почати перші кроки від "двійок" і розвиватися далі в парашутній груповій акробатиці в Києві.

Свуп

Свуп

Свуп - одна з найбільш екстремальних парашутних дисциплін, в якій спортсмени займаються купольним пілотуванням з величезною горизонтальною швидкістю. Це відбувається не високо в небі, а близько до землі. Тому спортсменам-парашутистам категорично заборонено самим "вчитися на чужих помилках" і вводити в пілотування елементи свупу без контролю досвідчених інструкторів. На DZ Boro на регулярній основі проходить навчання у групах та індивідуально. Ми - єдина дропзона в Україні зі свуп-пондом!

Для виконання стрибків потрібно мати:

  • паспорт для заповнення анкети, якщо ви у нас вперше
  • членський внесок (оплатити можна на місці)
  • заповнену книжку обліку парашутних стрибків
  • сертифікат парашутиста, якщо він у вас є
  • паспорт на парашутну систему
  • страховку

Правила дропзони

Ми прагнемо до того, щоб парашутні стрибки на DZ Boro проходили максимально організовано і безпечно для всіх учасників, незалежно від того, що ви стрибаєте: великі формації, фріфлай, свуп або вінгсьют. Тому просимо дотримуватися простих правил:

Оформлення документів

Ми не вимагаємо проходження ЛЛК від парашутистів. Набір документів - мінімальний.

Спортсмени DZ Boro на початку сезону заповнюють анкету і отримують допуск до стрибків, номер/дата якого записуються в книжку обліку стрибків з парашутом. Спортсмени з інших клубів щорічно, під час першого прибуття на DZ Boro, заповнюють анкету. У ній вони вказують номер/дату наказу про допуск до стрибків і спортивну організацію, яка видала допуск. Всі дані повинні відповідати записам у парашутній книжці.

Початківці у разі перерви в стрибках понад шість тижнів отримують допуск на DZ Boro тільки після виконання контрольного стрибка в парі з інструктором.

Для виконання стрибків на DZ Boro обов'язкова страховка. Власники парашутних систем повинні надати на них технічний паспорт.

Вимоги до спорядження

До стрибків на DZ Boro допускаються парашутні системи з робочими страхуючими пристроями, які пройшли регламент. Все ваше спорядження (розмір і клас куполів, клас вінгсьютів або конфігурація комбінезону) має відповідати граничним термінам експлуатації, вашій кваліфікації, кількості стрибків і поставленим завданням. Ми наполягаємо на тому, щоб технічний паспорт на парашутну систему був коректно заповнений: із зазначенням дати виробництва і комплектації всіх складових, крайньої укладки запасного парашута.

Стрибки з "простроченими" системами, без шолома або висотоміра категорично заборонені.

Маніфест і оплата стрибка

Кожен стрибковий день на DZ Boro починається з медицини, заповнення планової таблиці і журналу наземної підготовки. Запис на стрибки забезпечує маніфест.

Щоб потрапити до підйому, необхідно оплатити один або відразу декілька стрибків. Депозит на вашому рахунку не має терміну давності і не залежить від сезону. Провести оплату можна будь-яким зручним способом, на вибір: через термінал на аеродромі, поповненням банківської карти або готівкою. Для участі у формації список парашутистів на маніфест подає її організатор, але оплата залишається індивідуальною - якщо інше не узгоджене.

Графік тренувань команди (формації) може бути окремо узгоджений з керівництвом клубу.

Підготовка до стрибка

Особиста відповідальність парашутиста - до зльоту перевірити спорядження, гаджети і комбінезони. Складіть план стрибка на землі (самостійно, командою або з інструктором), відпрацюйте його і ніколи не міняйте на лінії стартового огляду і тим більше в літаку. Від цього залежить ваша безпека. Не перевищуйте свої межі без додаткового навчання. Не варто вводити в пілотування нові елементи при погіршенні погодних умов.

Парашутисти-початківці все нові елементи стрибка повинні відпрацьовувати з інструктором. Щоденний тренаж відчеплення ОП - обов'язкова вимога до спортсменів до 50 стрибків.

Поведінка в літаку

Під час зльоту і набору висоти до 300 метрів знімати шолом, пересуватися літаком, намагатися закрити шторку (або вирішувати інші технічні питання) заборонено. Краще витратити цей час на перевірку спорядження: переконайтеся, що пищалка працює, висотомір зчитує висоту, шолом застібається. Не стрибайте з елементами спорядження, якщо вони відмовили.

У разі нештатної ситуації на борту виконуйте стандартні правила. Основне з них:

головний у літаку - пілот, його вимоги повинні виконуватися беззаперечно.

Приземлення і безпека

Висота розкриття основного парашута на нашому аеродромі - не менше 800 м, відчеплення - 600 м.

На DZ Boro величезна основна площадка і безліч безпечних запасних. До початку стрибків ознайомтеся з картою аеродрому, вивчіть розташування перешкод, подивіться на побудову заходу і приземлення інших парашутистів. Виконуйте вимоги керівника польотів щодо приземлення і кола заходу (лівий або правий) при різних напрямках і посиленні вітру: деякі будівлі на DZ Boro можуть створювати широку зону турбулентностi.

Заборонено будувати захід на приземлення над ангаром або стоянкою літаків. Цим ви можете загнати себе в умови, коли приземлятися доведеться на обмеженій площадці або серед перешкод.

Заборонено без крайньої (!) необхідності приземлятися на інструкторську площадку і перетинати її під парашутом нижче 400 метрів, щоб не зіткнутися з пілотами швидкісних парашутів. Комфортна площадка для спортсменів - між блейдами і злітною смугою.

Під час заходу перетнути ЗПС необхідно на висоті не менше 300 метрів. Якщо вам довелося приземлятися на смугу, негайно зберіть парашут і покиньте цю зону.

Пріоритет у напрямку приземлення на DZ Boro віддається стрілці, а не вітровказівнику. Не виконуйте різких розворотів понад 90 градусів на висоті нижче 100 метрів. Поважайте інших парашутистів: не скручуйтеся після розкриття, не підрізайте перед землею.

Стрибок починається з маніфесту, а закінчується - коли ви знімаєте парашут в ангарі.

Загальні правила поведінки

На аеродромі завжди дотримуйтесь обачності, не перетинайте майданчик під час приземлення парашутистів. Не ходіть по стропах парашутів в зонi укладки - поважайте роботу пакувальників. Будь-які незрозумілі ситуації розбирайте з інструкторським складом клубу.

Перший стрибок з парашутом на DZ Boro - як перше кохання, яке назавжди залишиться у вашому серці

Приїжджайте стрибайте літайте!
Чекаємо Вас в гості!