Програма AFF

Прогресивний курс навчання стрибкам з парашутом

Програма AFF (Accelerated Freefall) охоплює сім рівнів навчання стрибкам з парашутом. Всі стрибки виконуються з інструкторами, які падають поруч і знаками у реальному часі дають підказки студенту. Навчання AFF в Києві та Україні проходить за уніфікованою програмою. З кожним новим рівнем набір завдань для студента ускладнюється. Мета програми: дати повний пакет теорії і навчити використовувати її на практиці. Після закінчення курсу AFF студент стає самостійним парашутистом.

Переваги AFF

Курс AFF дозволяє швидко, протягом одного-двох тижнів, пройти шлях від новачка в парашутному спорті до спортсмена-парашутиста. Стрибки вже з першого рівня виконуються "по-дорослому" - зі спортивні висоти у 4200 метрів, і передбачають до хвилини вільного падіння.

Весь час навчання самостійним стрибкам з парашутом студента супроводжують досвідчені інструктори DZ Boro. Вони навчать вас відділятися від літака в правильній позі, стабільно падати на животі, рухатися вперед у горизонті, робити розвороти на 360 градусів і навіть сальто у вільному падінні. Після розкриття парашута через рацію в шоломі вони допоможуть грамотно розрахувати захід та м'яко здiйснити приземлення під парашутом.

Завершення курсу парашутистів дає право виконувати самостійні стрибки.

Рівні AFF

Навчання за програмою AFF починається з великого пакета теорії. Начитування теорії AFF триває близько шести годин і містить інформацію про те: як влаштована парашутна система, навіщо потрібен запасний парашут і коли його потрібно розкривати, що робити в аварійних ситуаціях у літаку і в особливих випадках у вільному падінні, що таке аеродинаміка.

Курс AFF охоплює сім рівнів, які від стрибка до стрибка ускладнюються. Перехід на кожен наступний рівень можливий тільки після виконання ключових завдань попереднього. Тому кількість стрибків залежить від здібностей і зібраності студента.

Рівень 1

Підготовка на землі: тренажер відчеплення, повтор теорії, постановка стрибка

Стрибок з двома інструкторами: студент контролює найважливіші моменти - відділення, стабільне вільне падіння і висоту, сам розкриває парашут

Приземлення: управління куполом і приземлення, можливо, з перекатом

Рівень 2

Підготовка на землі: тренажер відчеплення, повтор теорії, постановка стрибка

Стрибок з двома інструкторами: студент контролює ключові моменти - відділення, стабільне падіння і висоту; виконує три імітації розкриття ОП, розворот на 90 градусів разом з інструкторами, робить рух вперед, розкриває парашут

Приземлення: в межах майданчика аеродрому

Рівень 3

Підготовка на землі: тренажер відчеплення, повтор теорії, постановка стрибка

Стрибок з двома інструкторами: націлений не стільки на нові навички, скільки на закріплення вже пройденого. Це той самий стрибок, в якому, якщо все піде добре і падіння буде стабільним, інструктора відпустять захвати. Завдання-мінімум для студента залишається тим же - контролювати відділення, висоту, падіння і самостійно розкрити парашут

Приземлення: управління куполом і приземлення на аеродромі

Рівень 4

Підготовка на землі: тренажер відчеплення, повтор теорії, постановка стрибка

Стрибок з одним інструктором: це перший стрибок, в якому студента страхує тільки один інструктор - а значить, на цьому етапі ви можете хоча б на мінімальному рівні контролювати себе у вільному падінні. Завдання для студента - контроль відділення, напрямку і висоти, виконати розвороти на 90 градусів, зробити рух вперед, розкрити парашут

Приземлення: близько 100 метрів від цілі

Рівень 5

Підготовка на землі: тренажер відчеплення, повтор теорії, постановка стрибка

Стрибок з одним інструктором: як правило, до цього моменту студент вже не панікує при відділенні, тримає стабільну позу падіння на животі, не забуває уважно зчитувати дані  висотоміру і взагалі розуміє, що з ним відбувається в небі цілу хвилину після покидання літака. Його нове завдання на додачу до решти - виконати розвороти вправо і вліво на 360 градусів. Незмінним залишається самостійне розкриття ОП на потрібній висоті.

Приземлення: не далі 100 метрів від цілі

Рівень 6

Підготовка на землі: тренажер відчеплення, повтор теорії, постановка стрибка

Стрибок з одним інструктором: настав час вивести себе з рівноваги :)) На цьому рівні студент повинен свідомо вивести себе з контрольованого падіння і повернутись у стабільну класичну позу. Ця мета досягається виконанням двох сальто. Ще один новий елемент, який вводиться на цьому рівні - розбіжка, або агресивний рух вперед протягом декількох секунд. Ця навичка  потрібна у майбутньому для того, щоб віддалятися на безпечну відстань від інших парашутистів для розкриття парашута.

Приземлення: в районі цілі з виконанням гальмування

Рівень 7

Підготовка на землі: тренажер відчеплення, повтор теорії, постановка стрибка

Стрибок з одним інструктором: закінчення програми AFF. У цьому стрибку студент повинен у присутності інструктора повністю зімітувати самостійний стрибок, ніби його поруч немає. Ключові етапи стрибка - відділення від літака "під хвіст", тобто вниз головою, два сальто, розвороти на 360 градусів, розбіжка, розкриття парашута на заданій висоті.

Приземлення: в 50 метрах від цілі з "подушкою".

Навчання парашутизму по курсу AFF закінчиться, коли ви отримаєте допуск до стрибків

Дивитися відео AFF

Вартість AFF

Програма AFF у Києві розбита на теоретичну підготовку і два великі блоки: перші три рівні виконуються з двома інструкторами, ще чотири з одним інструктором. Таким чином це впливає на вартість рівнів:

  • Теоретичні заняття - 1200 грн.
  • Вартість стрибка з 1 по 3 рівень - 4500 грн.
  • Вартість стрибка з 4 по 7 рівень - 3400 грн.

У вартість кожного стрибка входить теорія, тренажер відчеплення, оренда спорядження, постановка на землі, сам стрибок з одним або двома інструкторами, відеозйомка та розбір стрибка по відео.

Первый прыжок с парашютом на DZ Boro — как первая любовь, которая навсегда останется в вашем сердце

Приезжайте прыгайте летайте!
Ждем вас в гости!