Як правильно стрибнути з парашутом - що потрібно знати

Отже, ви зважилися зробити перший стрибок з парашутом. Що потрібно знати, щоб він став найяскравішою - і водночас безпечною подією у вашому житті? Правило номер один: обирайте сучасний аероклуб з хорошим літаком і високою інтенсивністю стрибків. Правило номер два: довіряйте і беззаперечно виконуйте інструкції тандем-майстра щодо того, як стрибати з парашутом. DZ Boro і наші інструктора повністю відповідають цим вимогам.

Загальні правила і вимоги для допуску до стрибка

При всiй безпецi сучасних стрибків з парашутом, скайдайв вважається екстремальним видом спорту і вимагає високого рівня відповідальності. Тому, очікуючи високого професіоналізму від роботи інструкторів аероклубу, парашутисти-початківці також повинні виконувати деякі правила. Допуск до стрибка з парашутом початкiвцям дається після його оплати й проходження інструктажу - який треба не тільки прослухати, а й зрозуміти, навіть якщо це потребуватиме трохи більше часу. Допуск спортсменам видається за наявності заповненої парашутної книжки, страховки та паспорта на парашутну систему (якщо вона є).

Алкогольне і/або наркотичне сп'яніння несумісне зі стрибками з парашутом і будь-яким спортом взагалі. Перед стрибком переконайтеся, що не маєте медичних протипоказань, вони мінімальні: серйозні травми хребта, захворювання серця і ЦНС. Не ставтеся до стрибків нерозважливо, і хай ваш разовий квиток у небо стане безлімітним проїзним 🙂

Що потрібно взяти з собою на аеродром

Вихідний, сонячна погода, ви їдете на стрибок з парашутом: що взяти з собою, щоб добре провести час? Вперше збираючись на аеродром, обов'язково візьміть документи - вони потрібні для заповнення анкети студента-парашутиста. Заздалегідь продумайте одяг: щоб не змерзнути, не отримати сонячний удар і взагалі відчувати себе комфортно. Правильним вибором буде одяг спортивного типу по сезону. Те ж саме стосується взуття. Для стрибка з парашутом найкраще підійдуть кеди або кросівки.

Усім необхідним спорядженням вас забезпечить аероклуб. У комплекті для початкiвцiв - сучасна парашутна i пiдвiсна системи, шолом, гарний спортивний комбінезон для стрибка і яскравих фото в Instagram. Оренда спорядження входить у вартість стрибка.

Перекусити та купити воду можна в нашому барі прямо на аеродромі. Якщо ви не любитель “громадського харчування”, захопіть термос з чаєм і бутерброди. А якщо взяти ще й плед, то стрибок з парашутом можна плавно перевести в пікнік з друзями на природі.

Підготовка до стрибка

Підготовка до стрибка з парашутом залежить від того, що ви оберете: тандем чи самостійний статик-лайн. Під час тандем-стрибка всі ключові моменти контролює і виконує інструктор, так що студенту достатньо прослухати короткий 15-хвилинний інструктаж. Далі вам видадуть комбінезон, шолом і підженуть під вас підвісну систему, яка буде кріпитися до парашутної системи тандем-майстра: на півгодини ви з ним станете одним цілим.

А от у випадку статик-лайну досвідченого інструктора в небі поруч не буде, тому студент повинен чітко знати ще перед стрибком, що робити в особливих випадках. Підготовка до статик-лайн займає кілька годин з опрацюванням на землі найважливіших етапів: відділення, управління парашутом типу «Крило» і приземлення. Тільки після того, як інструктор переконається в готовності до стрибка, вам видадуть повний комплект парашутного спорядження, - систему, висотомір, шолом, окуляри, - і допуск на борт нашого літака.

Як правильно стрибати з парашутом і як проходить стрибок

Ви пройшли інструктаж про те, як стрибати з парашутом, наділи парашутне спорядження і сіли в літак. Чи готові до пригоди? На висоті 4200 метрів за сигналом пілота у зв'язці з тандем-майстром ви підійдете до обрізу і вистрибнете з літака.

Вільне падіння на швидкості до 220 км/год триває близько хвилини. Потім інструктор розкриє парашут. Перше, що зазвичай приголомшує в цей момент - абсолютна тиша в небі. На цьому етапі стрибка ви вже зможете встановити голосовий зв'язок з тандем-майстром і спробуєте керувати парашутом. Ближче до землі інструктор поверне керування собі і здiйснить приземлення.

За програмою статик-лайн відділення від літака відбувається на висоті 1000 метрів. Парашут розкриється автоматично, а далі ви будете керувати ним і будувати захід на приземлення самостійно. Тут вам і стануть в пригоді отримані на інструктажі знання про те, як правильно стрибати з парашутом. За необхідності вам дадуть підказки через рацію.

Як дихати під час вільного падіння

До знайомства зі скайдайвом деякі люди серйозно вдаються в питання: як дихати під час стрибка з парашутом? Жодних спеціальних гімнастик не потрібно - просто дихайте 🙂 Повітря на висоті 4200 метрів більш розріджене, але ви пробудете там занадто короткий час, щоб відчути якийсь дискомфорт. Навіть якщо дуже страшно, намагайтеся не затримувати дихання в момент відділення від літака. І не соромтеся кричати - від захвату 🙂

Як розкривається парашут

Всі дії парашутиста дублюються електронікою. Тандем-майстер кидає в потік витяжний парашут, який наповнюється і запускає процес розчековки та виходу основного парашута з ранця. Якщо вільне падіння з якоїсь причини продовжилося, то страхувальний пристрій розкриє запасний парашут.

На Статик-Лайн основний парашут розкривається автоматично відразу після відділення. Інакше запасний парашут теж розкриє страхувальний пристрій. А кільце, до речі, вже багато років ніхто не смикає 🙂

Приземлення

Повернення на землю - найвідповідальніший етап будь-якого стрибка. Важливо! Пасажир тандему не бере участі в приземленні. Заборонено «ловити» землю ногами або допомагати інструктору: він сам впорається. Ваше завдання - підняти ноги, щоб майстер торкнувся землі першим.

Як приземлятися під час стрибка з парашутом статик-лайн, навчають під час інструктажу. На висоті близько метра парашутист виконує аеродинамічний підрив - на сленгу він називається «подушкою». Якщо все зробити правильно, парашут «зависне» і м'яко спустить вас на землю.

Якщо я боюся висоти?

Страх висоти - абсолютно нормальна реакція, яка слугує інстинкту самозбереження. Як жартують самі парашутисти, нормальна людина зі справного літака добровільно не вийде. І навіть досвідчені скайдайвери, чого вже приховувати, хоч трішки - але мандражують.

Стрибок з парашутом - відмінна можливість зазирнути в очі своїм страхам і подолати їх. Зрештою, з висоти земля виглядає як Google maps. Ви ж не боїтеся Google maps?

Хто вкладає парашут?

Укладання парашута - відповідальне заняття, від якого залежить успішний результат будь-якого стрибка. Тому людина, яка вкладає парашут, не просто робить це максимально уважно і контролює кожен етап, але і пройшла навчання і знає матчастину «на відмінно». А запасний парашут взагалі має право укладати тільки досвідчений «senior rigger» з відповідним сертифікатом, і займає цей процес кілька годин.

Перший стрибок з парашутом на DZ Boro - як перше кохання, яке назавжди залишиться у вашому серці

Приїжджайте стрибайте літайте!
Чекаємо Вас в гості!